Nowy Sącz

Lokalizacja: Nowy Sącz
Powierzchnia: 230 m2
Data: 2018
Architekt: J.Twardowska & G. Łapaj

Lokalizacja: Nowy Sącz
Powierzchnia: 230 m2
Data: 2018
Architekt: J.Twardowska & G. Łapaj

Nowy Sącz

Przestrzenny dom w Nowym Sączu przeznaczony dla pary z dwójką dzieci po „spotkaniu” z nami zyskał nowe oblicze. Przeszedł rewolucję tak wielką jak on sam. Aby stał się w pełni funkcjonalny, zmieniliśmy plan parteru, dobudowaliśmy piętro i doprowadziliśmy do niego klatkę schodową wraz ze świetlikiem, który dostarcza naturalne światło na korytarz. Poddasze uczyniliśmy strefą w pełni intymną, a także przeznaczoną do relaksu. To tu znalazły się wszystkie sypialnie, garderoba i domowe spa z jacuzzi i sauną. Na dole pozostawiliśmy salon z kuchnią, łazienkę, pralnię i spiżarnię.

Klientowi zależało, aby przy zmianie wyglądu wnętrz stawiać na przestrzeń, jakość, minimalizm, ciekawy detal, stonowaną kolorystykę, ponadczasowy design i przytulność. Dlatego zdecydowaliśmy się na listwy przypodłogowe i baterie łazienkowe w wyrazistym czarnym kolorze. Do wielu pomieszczeń wybraliśmy szafki pozbawione uchwytów, które sprytnie wtapiają się w tło, tworząc jedną gładką ścianę. Na podłogach w sypialniach i salonie znalazł się bielony parkiet.

Wnętrza udało nam się ocieplić dzięki zastosowaniu forniru dębowego flader, m.in. w pokoju dziecięcym i łazience, w której – nawiasem mówiąc – mamy też spieki kwarcowe i konglomeraty. Wrażenie przytulności to również kwestia odpowiedniego oświetlenia, zarówno tego naturalnego, jak i sztucznego. To ostatnie to zasługa lamp firm Delta Light, Chors i Labra.

Efekt końcowy? Jest jednocześnie prosto i ciepło – wymarzony dom dla rodziny z dziećmi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on email