Kraków | Nullo

Lokalizacja: Kraków
Powierzchnia: 125 m2
Data: 2018
Architekt: J.Twardowska & G. Łapaj

Lokalizacja: Kraków
Powierzchnia: 125 m2
Data: 2018
Architekt: J.Twardowska & G. Łapaj

Kraków | Nullo

Duży apartament w krakowskich Grzegórzkach, o powierzchni 125 metrów kwadratowych i z ogromnym tarasem brzmi jak marzenie. Mieliśmy swój niemały udział w jego ziszczeniu!

Właścicielka, miłośniczka kultury japońskiej, zapragnęła, by jej cztery kąty odnosiły się subtelnie do Kraju Kwitnącej Wiśni. Dlatego postawiliśmy na minimalizm – zarówno w użyciu materiałów, jak i kolorystyce. Uwagę przyciągają proste lampy marki Chors, lakierowane czarne płyty MDF w sypialni i łazience, a także fornir dębowy naturalny flader w kuchni. To również z niego powstało łóżko-wyspa.

Biel to trzecia barwa dopełniająca obrazu. W tym kolorze wybraliśmy płytki gresowe i spiek kwarcowy do łazienki. Czarno na białym widać, że to zestawienie kolorystyczne w zaskakujący sposób pozwoliło uzyskać ciepłe wnętrza. Dodajmy, że są one nie tylko przytulne, ale także proste i funkcjonalne, a to dlatego, że projekt dewelopera potraktowaliśmy jedynie jako sugestię. Kuchnia pierwotnie miała znajdować się na krótkiej ścianie, tuż naprzeciwko wejścia. Takie rozwiązanie w mieszkaniu pary z dzieckiem nie wchodziło jednak w grę. Kuchnia została więc przeniesiona, aby zajęła należne jej miejsce – w sercu domu. Sypialnia w oryginalnej wersji również miała być mniejsza. Skróciliśmy jednak prowadzący do niej korytarz, aby zyskać przestrzeń tam, gdzie była bardziej potrzebna.

Te ergonomiczne wnętrza inspirowane Japonią potrafią ugościć jak niejeden ryokan. W mieszkaniu znajdują się jeszcze dwa pokoje, pralnia, garderoba oraz druga łazienka z sauną.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on email