Sułkowice

Lokalizacja: Sułkowice
Architekt: J.Twardowska
Powierzchnia: 160 m2
Data: 2017

Lokalizacja: Sułkowice
Architekt: J.Twardowska
Powierzchnia: 160 m2
Data: 2017

Sułkowice

Duży, przestronny dom w Sułkowicach ma ogromny atut – położenie. Przyroda zdaje się być tu na wyciągnięcie ręki. Będąc w środku, ma się wrażenie, że jednocześnie jest się… na zewnątrz. Taki efekt udało nam się uzyskać dzięki zastosowaniu ogromnych okien, które niemalże zastąpiły betonowe mury. To również one wpuszczają do domu maksimum światła słonecznego.

Wrażenie przestrzeni spotęgowaliśmy, stosując szklane ściany, jak na przykład tę oddzielającą sypialnię od łazienki. Aby zapewnić sobie intymność, wystarczy jednym gestem zasunąć zasłonę.

Niewątpliwie w tym domu przyroda gra pierwsze skrzypce. By podkreślić jej główną rolę, wnętrza urządziliśmy w stylu minimalistycznym. Beton, fornir dębowy naturalny flader, malowana i lakierowana płyta MDF, płytki gresowe i spiek kwarcowy w naturalnych kolorach to główne materiały użyte przy ich wykończeniu. Zastosowane tu rozwiązania są oszczędne w formie: prysznic bez brodzika, wanna wpuszczona w podłogę, szafy i drzwi ukryte w ścianach, proste lampy marki Chors. Jedyną ozdobę stanowi siatka cięto-ciągniona we wnętrzu łazienki.

Ten minimalistyczny, ale funkcjonalny dom zamieszkuje czteroosobowa rodzina. Wspólnymi siłami miłość do otaczającej natury przenieśliśmy na kolejny poziom – poniekąd zapraszając ją do środka.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on email