Kraków | Wawrzyńca

Lokalizacja: Wawrzyńca
Powierzchnia: 132 m2
Data: 2017
Architekt: J.Twardowska

Lokalizacja: Wawrzyńca
Powierzchnia: 132 m2
Data: 2017
Architekt: J.Twardowska

Kraków | Wawrzyńca

Przestronny apartament w samym sercu krakowskiego Kazimierza, 132 metry kwadratowe powierzchni. Wydawałoby się – ideał. A jednak okazał się wyzwaniem! Z chęcią się go podjęliśmy, co zaowocowało nietypowymi rozwiązaniami.

Słupy w środku salonu, będące elementem konstrukcji, wykorzystaliśmy do podziału przestrzeni na strefy. Dzięki temu para mieszkańców zyskała funkcjonalne wnętrza, idealne do podejmowania licznych gości. W razie potrzeby można ich przenocować w osobnym pokoju. A ten w ledwie chwilę pojawia się dzięki systemowi składanych paneli i ukrytych drzwi przesuwnych. Magia? Skądże. Przemyślany projekt, biorący pod uwagę potrzeby lokatorów.

Efekt, jaki chcieliśmy osiągnąć, to minimalistyczne wnętrza, które kryją coś więcej. Dosłownie i w przenośni. Wyposażyliśmy je w szafki imitujące ściany, o wyglądzie jednolitych brył, pozbawionych uchwytów. Dzięki temu uzyskaliśmy wrażenie porządku i czystości.

Jest prosto – to fakt, ale nie nudno. To wszystko za sprawą użytych elementów wykończenia wnętrz i oświetlenia. Wykorzystaliśmy fornir dębowy naturalny i bejcowany, parkiet w jodełkę francuską i spieki kwarcowe marki Tubądzin. Charakteru wnętrzom dodaje oświetlenie Vibia Flamingo. Subtelna elegancja na lata.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on email